Güncel 1

Marine Specialized Technology Group (“MST Group”), Damen Tersaneleri Grubu tarafından Alman Donanması'nın F126 fırkateynlerini 12m sert gövdeli şişme görev botlarıyla donatmak üzere görevlendirilmiştir.

 

Tedarik sözleşmesinin kapsamı, taşıma römorkları ve kapsamlı bir Entegre Lojistik Destek (ILS) paketi ile on iki özel kuvvet FRISC® RHIB'nin teslimatını içermektedir.

 

FRISC® botları, MST'nin kanıtlanmış Hızlı Baskın, Müdahale ve Özel Kuvvetler Botu serisinin en yeni neslidir ve Alman Donanmasına, güncel ihtiyaçları karşılamak için son teknoloji navigasyon ve C2 komuta sistemlerini kullanan gelişmiş bir savaş platformu sağlayacaktır. 

 

MST Genel Müdürü Ben Kerfoot : "MST, Damen ile bu prestijli fırkateyn projesinde Damen Naval ile birlikte çalışarak deniz tehditlerine karşı oldukça etkili bir platform sağlamaktan son derece memnunuz." 

 

F126 fırkateynleri Hollandalı gemi yapımcısı Damen Naval tarafından Wolgast, Kiel ve Hamburg'daki Alman tersanelerinde inşa ediliyor. Başlıca ortaklar arasında Thales Hollanda ve Blohm + Voss bulunmaktadır.

 

İlk geminin 2028'de Hamburg'da teslim edilmesi planlanmaktadır ve sözleşme iki fırkateyn için bir opsiyon daha içermektedir.

13/03/2023

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller www.yankarmarine.com sitesine ve site sahibine aittir. copyright © 2017 - 2024